Пошук

Календар

Архів записівХВПУСД
 Четвер, 26.04.2018, 11:32
  
Головна » Статті » Наші досягнення » Наші досягнення

Звіт директора

Звіт директора

Протягом  2012-2013 н.р. управління закладом здійснювалося   відповідно до статуту і річного плану роботи, що сприяло досягненню ефективності  та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечувало планомірне його функціонування.

            Сучасний етап розвитку європейської та світової економіки характеризується використанням новітніх технологій та засобів виробництва, супроводжується гострою конкуренцією та високими вимогами до робітників з боку роботодавців. У зв'язку з цим, пріоритетним напрямом роботи  училища було всебічне вдосконалення професійної майстерності педагогічних працівників, пошук та впровадження нових форм і методів навчання, покращення якості всіх його елементів.

Аналізуючи роботу за минулий навчальний рік, можна сказати, що це був рік змін і інновацій. І вони стосувалися не лише підходу у виборі пріоритетних напрямків навчально-виховного процесу, а і модернізації навчальної та матеріально-технічної бази кабінетів, лабораторій, майстерень, впровадження в навчальний процес нової техніки, обладнання інструментів, матеріалів для опоряджувальних, перукарських, манікюрних, візажних, флористичних, швейних робіт, та відкритті нових перспектив у вдосконаленні професійної підготовки.   

У минулому навчальному році колектив училища працював над  оновленням змісту, форм, методів і засобів навчання шляхом широкого впровадження в навчально – виробничий процес сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, підвищення якісного рівня кадрового потенціалу через організацію системного підвищення кваліфікації та стажування педагогічних працівників. З метою впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в училищі використовується  мультимедійна установка, 58 комп’ютерів з них 5 придбано у 2012 році, створена комп’ютерна мережа  та  підключена до Інтернету.  

Формування учнівського контингенту здійснювалося відповідно до професій, зазначених у ліцензії, з числа випускників шкіл, які мають базову загальну середню освіту та повну загальну середню освіту на підставі договорів з підприємствами-замовниками робітничих кадрів та згідно державного  контракту на підготовку  робітничих кадрів. Станом на 01.09. 2013 року контингент училища складає 667  учнів.

Професійно-практична підготовка учнів проходить на підприємствах та установах згідно укладених договорів.

                          Педагогічні працівники училища систематично працюють над підвищенням власної професійної майстерності. Протягом навчального року  було атестовано 4 педагоги: присвоєно  кваліфікаційні категорії: спеціаліст ІІ категорії - 1чол., спеціаліст вищої категорії - 1 чол.; присвоєно 10 тарифний розряд  - 1 чол.; відповідає раніше  присвоєній кваліфікаційній категорії спеціаліст І категорії – 1 чол. Проводиться популяризація робітничих професій шляхом залучення засобів масової інформації та видавничій діяльності педагогів.

У закладі створюється система соціального партнерства, налагодження тісної співпраці з організаціями, підприємствами, установами різної форми власності, що є замовниками робітничих кадрів. Завдяки  співпраці з соціальними партнерами та за рахунок коштів спеціального фонду  силами учнів групи з професії «Штукатур. Лицювальник-плиточник. Маляр» було відремонтовано навчальні кабінети математики, англійської мови, матеріалознавства та майстерню перукарів, крім того зроблені косметичні ремонти у навчальних кабінетах, навчально-виробничих майстернях,  побутових приміщеннях гуртожитку, відремонтовано вхід до навчального корпусу.

Учні груп з професій «Кравець. Закрійник» постійно працюють в навчально-виробничих майстернях виконуючи велику кількість заказів різноманітного асортименту, а з професії «Перукар (перукар-модельєр). Візажист» - перукарські послуги. Кошти зароблені учнями під час навчально - виробничої діяльності спрямовуються на удосконалення матеріально-технічної бази училища.

                              Протягом минулого навчального року в училищі діяли: педагогічна рада; п’ять методичних комісій; інструктивно-методичні наради;  Школа інноваційних форм і методів навчання; Школа майстра виробничого навчання – початківця «Шлях до майстерності»; постійно діючі семінари – практикуми: з професії «Перукар», і  «Кравець».

З метою визначення стану комплексно-методичного забезпечення предметів загальноосвітньої, професійно - теоретичної і професійно-практичної підготовки,  стимулювання педагогів до поповнення та оновлення комплексно-методичного забезпечення предметів і професій  щороку в училищі проводяться конкурси огляди КМЗ.

Соціальна   підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються в училищі, проводиться згідно з діючим законодавством.

Виховна робота в училищі була спрямована на національне, фізичне, громадянське, патріотичне та екологічне виховання, дотримання норм поведінки, розвиток у учнів світогляду, морально-етичної поведінки та естетичного смаку, попередження правопорушень, професійну адаптацію, розвиток природних здібностей та нахилів і задоволення інтересу учнів. Особлива увага приділялась вихованню учнів на національних традиціях українського народу, вихованню в них таких загальнолюдських цінностей як чесність, людяність, доброзичливість.

За період 2012-2013 н.р. педагогічні працівники та учні навчального закладу приймали участь в різних конкурсах  обласного характеру:

- конкурс на кращий веб-сайт ПТНЗ   ІІІ місце;

- фестиваль учнівської творчості «Надія. Молодість. Майбутнє»  дипломи І, ІІ, ІІІ ступенів у різних номінаціях, Гран-прі «Театр моди»;

- ІІ етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика     І місце;

- обласний етап конкурсу фахової майстерності серед учнів з професії «Кравець»  І місце;

- обласний етап конкурсу фахової майстерності серед учнів з професії «Перукар(перукар-модельєр)»  І місце;

- обласний конкурс на кращий фотоальбом «Культурні пам’ятники Херсонщини»  І місце;

- обласний конкурс на кращу учнівську суспільно-корисну акцію    І місце

- Олімпіада з предмету «Перукарська справа» ІІ місце.

  Враховуючи тенденції розвитку професійно-технічної освіти педагогічний колектив  ДНЗ «Херсонське вище  професійне училище сервісу і дизайну» на найближчу перспективу 2013-2014 роки визначив такі пріоритетні напрямки навчально-виробничої, виховної та науково-методичної роботи:  підвищення якості підготовки робітників з урахуванням вимог роботодавців; впровадження нових педагогічних та виробничих технологій як одного з головних чинників якісної підготовки майбутніх робітників; формування обов’язкових для сучасного виробництва учнівських компетентностей; забезпечення якості та доступності освіти через застосування інформаційно-комунікаційних технологій; якісна підготовка педагогічних кадрів шляхом курсового навчання, стажування та самоосвіти.

Адміністрація, викладачі, майстри виробничого навчання, вихователі докладають чимало сил і енергії для того, щоб у Херсонському вищому професійному училищі сервісу та дизайну не просто здійснювалося навчання, а опановувалися освітні технології, щоб навчальний процес був нерозривно пов'язаний з вихованням, з формуванням у молоді не лише культури і хороших манер, а й здорових життєвих принципів і переконань.

Категорія: Наші досягнення | Додав: ХВПУСД (29.10.2013)
Переглядів: 329 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Категорії розділу

Наші досягнення [15]
Наші досягнення

Валюта


Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2018 |