Пошук

Календар

Архів записівХВПУСД
 Четвер, 26.04.2018, 11:46
  
Головна » Статті » Корисна інформація » Корисна інформація

Критерії успішності організації виховної роботи у ПТНЗ

 

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти

у Херсонській області

 

Критерії успішності організації виховної роботи у ПТНЗ

 

1.     Залучення до виховного процесу всього педагогічного колективу ПТНЗ.

2.     Координуюча роль директора й участь адміністрації в організації виховного процесу в ПТНЗ.

3.     Залучення батьків до виховного процесу.

4.     Інформаційне забезпечення учасників виховного процесу.

5.     Створення кафедри (лабораторії) виховання на користь з'єднання суспільної обов'язкової наукової  практичної самодіяльності педагогів.

6.     Наявність фонду підтримки виховання в ПТНЗ.

7.     Головною метою успішності виховуючої діяльності в ПТНЗ слід вважати створення виховуючого середовища (життєстверджуючого, бадьорого, цікавого, такого, що хвилює, привабливого, такого, що дозволяє всім і кожному знайти своє місце) і позитивного психолого-педагогічного клімату.

8.     Демократичний характер планування (участь у плануванні тих, хто планує, і тих, для кого планують). Обов'язкове поєднання традиційного планування із ситуативним.

9.     Наявність сталої системи стимулювання учасників виховного процесу.

10.                       Розумне поєднання психологічно благотворного середовища і чітких природних (загальноприйнятих) педагогічних вимог.

11.                       Оптимальне охоплення учнів таким змістом діяльності, яке відповідає їхнім інтересам і потребам, головний напрям діяльності педагогів – розширення культурного і етичного діапазону уявлень і цінностей учнів.

12.                       Наявність природного зв'язку: виховання на уроці, виховання поза ПТНЗ.

13.                       Вдоволеність рівнем і характером професійного підвищення кваліфікації і організації виховного процесу його учасниками.

14.                       Наявність учнівського самоврядування, яке відповідає різним напрямам учнівської самодіяльності.

15.                       Відмова від вербального менторського характеру виховання як такого, що не виправдовує себе, пошук успіху на шляху спільної діяльності, творчості, продуктивного спілкування. Взагалі слово добре, коли воно підтримує важливу для учасників діяльність, коли підтримує людей на шляху до перемоги, але, в усякому разі, слово корисне тоді, коли воно виходить від людини, якій вірять, за якою підуть.

16.                       Сенс виховання в передаванні соціального досвіду учням, включенні їх у діяльність із накопиченням власного позитивного досвіду.

17.                       Вважати виховну роботу самостійною діяльністю, яка підлягає тарифікації, часовому нормуванню (сенс часового нормування не у відстежуванні кількості часу, витраченого педагогом на виховну роботу, а у визначенні вдоволеності учнів і батьків виховним процесом і наявності позитивних результатів виховання, виражених у підвищенні пізнавальної активності учнів, згуртованості класних керівників на основі позитивних цінностей, участі дітей і батьків у суспільній діяльності, захопленості, залучення і включення дітей в роботу за інтересами, активно-позитивне використання дозвілля).

18.                       Постійне зростання динаміки в оцінці учнів ролі навчального закладу, групи, вчителів, товаришів, вдоволення навчанням, використанням дозвілля, стосунками із батьками.

 

Відчужене виховання, це коли все робиться взагалі, коли закидаються великі сіті, а раптом, щось піймається, коли формально робиться неймовірна кількість зусиль, а результатів практично немає.


 

 

Категорія: Корисна інформація | Додав: Admin (11.10.2011)
Переглядів: 1239 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Категорії розділу

Корисна інформація [8]
Корисна інформація

Валюта


Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2018 |