Викладач біології Глізнуца В.О. Розробка уроку з теми: "Генетика. Методи генетичних досліджень" - Досвід викладачів - Досвід викладачів - Каталог статей - ХЕРСОНСЬКЕ ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ СЕРВІСУ ТА ДИЗАЙНУ

Пошук

Календар

Архів записів



ХВПУСД
 Неділя, 04.12.2016, 14:19
  




Головна » Статті » Досвід викладачів » Досвід викладачів

Викладач біології Глізнуца В.О. Розробка уроку з теми: "Генетика. Методи генетичних досліджень"

Тема програми: Основи генетики.

Тема уроку: Генетика. Методи генетичних досліджень.

Мета уроку:

навчальна: дати уявлення про предмет, цілі й методи генетики, показати місце генетики в системі біологічних наук;

розвиваюча: розвивати ініціативу та творчу активність учнів;

виховна: сприяти само оцінюванню, взаємо оцінюванню, розвивати самоврядування.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань та умінь.

Методи навчання, прийоми: інтерактивна, групова робота учнів, самостійна робота з підручником, опорним конспектом, складання мініпроектів.

Форма організації навчальної діяльності учнів: робота в малих грапах.

Основні терміни і поняття: генетика, спадковість, мінливість, домінантність, рецесивність, генотип, фенотип, методи генетики..

Міжпредметні зв’язки: хімія «Нуклеїнові кислоти».

Наочність: підручник «Загальна біологія», 11 кл., М.Є. Кучеренко, портрет Менделя, опорний конспект «Основи генетики», таблиця «Характеристика методів генетики», картки само оцінювання, взаємо оцінювання, модель квітки, модель ДНК, муляжі томатів, магнітні символи – мухи, кролі..

Технічні засоби навчання: мультимедійний проектор, дошка магнітна.

 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

  1. Перевірити готовність учнів до уроку.
  2. Виконати запис в журналі.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Перше завдання

  1. Як називаються структури, які знаходяться в ядрі клітини і відповідають за спадковість організму? (Хромосоми)
  2. З чого складаються хромосоми? (з ДНК)
  3. З чого складаються ДНК? (з генів)
  4. Як називається диплоїдна сукупність генів організму? (генотип)

 

Група поділяється на чотири команди: «Хромосоми», «ДНК», «Гени», «Генотип».

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Повідомлення теми уроку та його мета, завдання.

Друге завдання

Що означає поняття «Генетика»?

Проблема вирішується під час «мозкового штурму». Кожна команда висуває свою ідею, записуючи її на дошці.

 

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Робота з опорними конспектами «Основи генетики».
  2. Перегляд відеофрагменту «Спадковість і мінливість. Основні генетичні поняття».

 

Третє завдання

Робота з підручниками, додатковою літературою «Методи генетичних досліджень». Кожна команда обирає метод генетики, опрацьовує теорію, готує міні проект і презентує його.

 

V. Узагальнення знань.

Четверте завдання

Заповнення таблиці «Характеристика методів генетики».

 

VІ. Підсумки уроку.

Самооцінювання, взаємооцінювання учнями команд, один одного.

 

VІІ. Домашнє завдання.

  1. Вивчити матеріал підручника § 8.
  2. Відповісти на питання «Як генетика пов’язана з практичною діяльністю людини?»
Категорія: Досвід викладачів | Додав: ХВПУСД (24.12.2014)
Переглядів: 286 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Категорії розділу

Досвід викладачів [17]
Досвід викладачів

Валюта


Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2016 |