Пошук

Календар

«  Січень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архів записівХВПУСД
 Четвер, 18.01.2018, 18:00
  
КРАВЕЦЬЗміст праці. Займається виготовленням швейних виробів (верхнього одягу, легких суконь, білизни, трикотажних виробів) індивідуальним методом. Робочі операції кравця, освоєні в процесі виготовлення одягу, підрозділяються на ручні, машинні і волого-теплові.
Ручні роботи робляться голкою, ножицями, шпильками; машинні роботи виробляються кравцем, що сточує на спеціальних машинах (з'єднання деталей виробу між собою за допомогою швів чи рядків, обробка швів). Зовнішній вигляд виробу багато в чому залежить від якісної волого-теплової обробки, куди входять розпрасування і запрасування швів, припрасування країв оброблених деталей.
Кравець також розбирається в пристрої машин і пристосувань, якими він користається, знає правила їхньої експлуатації, регулювання і налагодження, а також правила техніки безпеки.
Зазвичай кравці працюють у бригаді разом із закрійником і швачками. У випадку коли кравець працює індивідуально, він виконує і роботу закрійника (розробка креслення виробу-викрійки і розкрій тканини). У процесі спілкування з клієнтом (замовником) кравець повинний дати кваліфіковану пораду щодо вибору фасона, підбору матеріала, що найбільш вдало будуть пасувати замовнику.

Умови праці. Кравець працює в приміщенні, робоча поза - сидячи чи стоячи. Працює в умовах шуму і вібрації від працюючого устаткування, забруднення повітря водяними парами і часточками текстильних волокон. Навантаження на очі. Висока імовірність травматизму.

Області застосування. Кравці працюють на підприємствах швейної промисловості, в ател'є, салонах, у невеликих приватних фірмах, як приватні підприємці, як викладачі спеціальності в освітніх установах.

Професійна спрямованість - художній образ, техніка (сполучення реалістичного й артистичного професійних типів).
Домінуючі інтереси - образотворче мистецтво, сфера обслуговування.

Необхідні якості
:
координація, колірна чутливість, тактильна чутливість, гарний окомір, художній смак, уява, конструкторські здібності, акуратність, терплячість, посидючість, комунікативні навички, художній смак.

Спорідненні професії
:
закрійник, модел'єр-конструктор, швачка.

Затребуваність на ринку праці висока. Має місце постійний попит на працівників швейної промисловості.


Валюта


Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2018 |